/solarium

/solarium

Zalety i porady

Zalety solarium

Wizyta w solarium to doskonały sposób nie tylko na to, by nasza skóra nabrała znów pięknego, brązowego odcienia. Już krótka sesja w solarium zintensyfikuje wydzielanie hormonów szczęścia, doda zastrzyku energii i pozwoli choć przez chwilę poczuć się jak na oblanej słońcem plaży. Opalanie jest dobrym sposobem na poprawę samopoczucia i zdrowia. Światło słoneczne stymuluje wytwarzanie witaminy D3, która poprawia stopień wchłaniania wapnia w organizmie.

Solarium pomocne jest również w walce z sezonową depresją, zaburzeniami snu oraz zaburzeniami zdrowotnymi. W naszym klimacie każdy odczuwa brak światła słonecznego, które stymuluje powstawanie endorfin - hormonów szczęścia. Opalanie może, więc w pewnym sensie uzupełnić ten brak, poprawiając nastrój. Poza tym warto lekko wyzłocić karnację przed pojawieniem się na plaży. To poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.

Bardzo duże grono potencjalnych klientów solarium nie odwiedza salonów solaryjnych z powodu braku wiedzy o działaniu urządzeń oraz ogólnego strachu przez opalaniem w solarium. Jednocześnie opalanie na plaży nie stanowi według przedstawicieli nich jakiegokolwiek zagrożenia. Dlaczego boimy się solarium? Może, dlatego, że większość właścicieli salonów solarium stara się tylko o to, aby poparzyć klienta na jego własne życzenie, poszerzając tym samym grono przeciwników solarium. Czy tak musi być, czy klient nie może opalać się nie narażając swojej skóry i zdrowia na niebezpieczeństwo?

Wybierając się do solarium warto przemyśleć kwestię wyboru salonu. Ważna jest bowiem nie tylko jakość opalania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Jakich solariów unikać?

  • których właściciele nie dbają o należytą czystość i sterylność urządzeń, narażając tym     samym klientów na choroby skóry
  • w których zamontowano stare urządzenia opalające-dławiki sterujące pracę lamp są wyeksploatowane - ich niestabilna praca  wywołuje oparzenia bądź nierównomierną opaleniznę
  • gdzie zainstalowano tanie agresywne lampy-rumień utrzymujący się kilka dni to oparzenie ,powodujące swędzenie i pieczenie.

Zasady bezpiecznego opalania w solarium

  • nie należy nadużywać opalania,
  • oparzeń słonecznych czy w solarium trzeba unikać za wszelką cenę, gdyż grożą poważnymi schorzeniami skóry
  • opalając się w solarium należy obowiązkowo zakładać okulary ochronne; nie wystarczy zamknięcie powiek
  • do opalania w solarium dobrze jest stosować specjalne kosmetyki , które pielęgnują skórę i ułatwiają opalanie
  • w solarium nie wolno używać kosmetyków do opalania słonecznego
  • trzeba koniecznie zdjąć biżuterię i zegarek,
  • przed opalaniem nie należy używać perfum ani dezodorantu - skóra powinna być czysta.