/solarium

/solarium

Zalety i porady

Zalety solarium

Wizyta w solarium to doskonały sposób nie tylko na to, by nasza skóra nabrała znów pięknego, brązowego odcienia. Już krótka sesja w solarium zintensyfikuje wydzielanie hormonów szczęścia, doda zastrzyku energii i pozwoli choć przez chwilę poczuć się jak na oblanej słońcem plaży. Opalanie jest dobrym sposobem na poprawę samopoczucia i zdrowia. Światło słoneczne stymuluje wytwarzanie witaminy D3, która poprawia stopień wchłaniania wapnia w organizmie.

Solarium pomocne jest również w walce z sezonową depresją, zaburzeniami snu oraz zaburzeniami zdrowotnymi. W naszym klimacie każdy odczuwa brak światła słonecznego, które stymuluje powstawanie endorfin - hormonów szczęścia. Opalanie może, więc w pewnym sensie uzupełnić ten brak, poprawiając nastrój. Poza tym warto lekko wyzłocić karnację przed pojawieniem się na plaży. To poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.

Bardzo duże grono potencjalnych klientów solarium nie odwiedza salonów solaryjnych z powodu braku wiedzy o działaniu urządzeń oraz ogólnego strachu przez opalaniem w solarium. Jednocześnie opalanie na plaży nie stanowi według przedstawicieli nich jakiegokolwiek zagrożenia. Dlaczego boimy się solarium? Może, dlatego, że większość właścicieli salonów solarium stara się tylko o to, aby poparzyć klienta na jego własne życzenie, poszerzając tym samym grono przeciwników solarium. Czy tak musi być, czy klient nie może opalać się nie narażając swojej skóry i zdrowia na niebezpieczeństwo?

Wybierając się do solarium warto przemyśleć kwestię wyboru salonu. Ważna jest bowiem nie tylko jakość opalania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Jakich solariów unikać?

 • których właściciele nie dbają o należytą czystość i sterylność urządzeń, narażając tym samym klientów na choroby skóry
 • w których zamontowano stare urządzenia opalające-dławiki sterujące pracą lamp są wyeksploatowane - ich niestabilna praca  wywołuje oparzenia bądź nierównomierną opaleniznę
 • gdzie zainstalowano tanie agresywne lampy-rumień utrzymujący się kilka dni to oparzenie ,powodujące swędzenie i pieczenie.

Zasady bezpiecznego opalania w solarium

 • nie należy nadużywać opalania,
 • oparzeń słonecznych czy w solarium trzeba unikać za wszelką cenę, gdyż grożą poważnymi schorzeniami skóry
 • opalając się w solarium należy obowiązkowo zakładać okulary ochronne; nie wystarczy zamknięcie powiek
 • do opalania w solarium dobrze jest stosować specjalne kosmetyki , które pielęgnują skórę i ułatwiają opalanie
 • w solarium nie wolno używać kosmetyków do opalania słonecznego
 • trzeba koniecznie zdjąć biżuterię i zegarek,
 • przed opalaniem nie należy używać perfum ani dezodorantu - skóra powinna być
 •  
 • SOLARIUM HYBRYDOWE

 • Wiele nowoczesnych solariów ma tak zwaną technologię hybrydową lub hybrydową technologię świetlną. To oznacza połączenie dwóch różnych technologii. Hybrydowe urządzenia łaczą dwa różne widma światła. Światło UV (UVA i UVB) jest uzupełnione czerwonym światłem Beauty Light. Swiatło UV tworzy naturalną opaleniznę podczas opalania i ma ogromny wpływ na tworzenie się witaminy D. Czerwone światło pielęgnuje skóre podczas opalania. Efekt rewitalizujacy i pielęgnacyjny został potwierdzony w licznych badaniach. Połączenia swiatła czerwonego z UV zapewnia przyjemne uczucie skórze, zmniejsza jego napięcie po opalaniu. Poniewaz światło czerwone stymuluje wytwarzanie tlenu w skórze, soalria z technologią hybrydową zapewniają szczególnie piękną, świeżą i naturalną opaleniznę,