/zabiegi kosmetyczne

/zabiegi kosmetyczne

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

Cechuje go całkowita bezbolesność oraz natychmiastowa skuteczność. Jest doskonałą metodą profilaktyki hamującą proces starzenia się skóry. Dostarczane bezpośrednio do skóry właściwej substancje (peptydy, witaminy, minerały) stymulują naturalne mechanizmy naprawcze skóry oraz powstrzymują działanie wolnych rodników i mają zdolność wiązania znacznych ilości wody, dzięki temu optymalnie nawilża naskórek i skórę właściwą.

W zależności od stosowanej substancji, mezoterapia ma działania:

  • Przeciwzmarszczkowe – zapobiega starzeniu się skóry,
  • Do skóry trądzikowej o rozszerzonych porach,
  • Regeneracja i zwiększenie elastyczności skóry,
  • Leczenie cellulitu – redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
  • Leczenie przebarwień – efekt rozjaśnienia,
  • W mezoterapii głowy – zapobieganie wypadaniu włosów i ich wzmocnienie.

Proponujemy mezoterapię:

  • Twarzy
  • Głowy

Faza uderzeniowa kuracji  – 1 zabieg/tydzień przez okres dwóch miesięcy

Faza pielęgnacyjna – 1 zabieg miesięcznie przez okres 3-6 miesięcy

 

Zabieg nie może być wykonywany w przypadku:

  • ostrych lub przewlekłych chorób skóry w obszarze zabiegu
  • aktywnej infekcji lub zapalenia miejsca iniekcji np. opryszczka wargowa,
  • alergii na składniki
  • okresu ciąży lub karmienie piersią
  • cukrzycy  

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to metoda wykorzystywana w medycynie estetycznej, do bardzo wielu celów. Stosuje się ją przede wszystkim w celu przywrócenia jędrności skóry, poprawy jej kolorytu oraz spłycenia zmarszczek. Mezoterapia igłowa znajduje też swoje zastosowanie w zwalczaniu cellulitu.

Metoda mezoterapii igłowej jest stosowana nie tylko w medycynie estetycznej. Pierwsze zastosowanie mezoterapii igłowej miało miejsce w 1952 roku. Zabieg przeprowadził lekarz Michael Pistor. Pacjent cierpiał na niedosłyszenie. Co prawda poprawa samego słuchu nie nastąpiła po zabiegu, jednak udało się zniwelować pewne objawy towarzyszące schorzeniu. Od tego czasu badania nad zastosowaniem mezoterapii igłowej znacznie zintensyfikowano. Analizowano przede wszystkim wpływ mezoterapii na leczenie migren oraz żylaków kończyn dolnych. Mezoterapię igłową stosuje się też w przypadku takich chorób jak łysienie plackowate czy łuszczyca zwykła. Jednak największą popularność metoda ta zyskała wraz z rozwojem medycyny estetycznej.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na iniekcji leczniczych substancji w miejsce zmienione chorobowo lub poddane terapii. Wstrzykiwanie miejscowo leczniczego preparatu poprawia znacznie mikrokrążenie w tkance. Mezoterapia igłowa wyróżnia się niezwykle szybkim działaniem w leczonym obszarze. Jej zaletą jest to, że jest metodą nieinwazyjną i jednocześnie przynoszącą długotrwałe i zadowalające efekty. Jest jednak warunek, który należy spełnić, by kuracja ta była w pełni skuteczna. Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas gdy zabieg wykonywany jest regularnie w kilku seriach.

Kiedy stosuje się mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. W celu poprawy kondycji skóry stosuje się głównie mezoterapię twarzy i szyi. Iniekcje sprawiają, że skóra w tych obszarach staje się jędrniejsza, a zmarszczki zostają wypełnione. Stosowanie mezoterapii pozwala też zwalczyć cellulit na pośladkach udach i brzuchu. Zalecana jest też wszystkim osobom, chcącym pozbyć się blizn i rozstępów. Preparat regeneruje skórę, wzmacnia ją i znacznie wygładza.

Zastosowanie mezoterapii ogranicza się nie tylko do skóry twarzy, szyi czy obszarów występowania cellulitu. Mezoterapia igłowa to skuteczna broń przeciwko łysieniu. Zastosowanie mezoterapii igłowej głowy hamuje wypadanie włosów, a także wzmacnia je i wspiera odrastanie nowych włosów. Zabieg ten można wykonywać w momencie, gdy zauważymy pierwsze objawy łysienia lub profilaktycznie, żeby wzmocnić fryzurę na przyszłość.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Żeby zabieg mezoterapii był w pełni bezpieczny, należy stosować się do wszelkich zaleceń i przeciwwskazań. Metody tej nie powinno się stosować:

  • u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji,
  • w przypadku cukrzycy,
  • w stanach zapalnych skóry,
  • w przypadku alergii na któryś ze składników preparatu,
  • w przypadku nowotworów.

Czy zabieg mezoterapii twarzy jest bolesny?

Pacjenci często zastanawiają się nad tym, czy podczas zabiegu mezoterapii igłowej będą odczuwać duży ból. Głównym powodem strachu przed tą metodą jest metoda podania preparatu— czyli użycie cieniutkich igieł. Pragniemy uspokoić wszystkich Pacjentów, którzy obawiają się bólu podczas zabiegu mezoterapii. Mezoterapia igłowa jest praktycznie bezbolesna. Może wystąpić jedynie niewielki dyskomfort związany z wkłuciem igły. Wiemy jednak, że odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną. Dlatego też u Pacjentów z niskim progiem wrażliwości na ból, stosujemy krem znieczulający.

Wszelkie ślady na skórze powstałe na skutek iniekcji szybko znikają. Jedynym skutkiem ubocznym, jaki może wystąpić, są maleńkie siniaczki. Powstają one w momencie, gdy igła trafi w naczynko krwionośne. Jednak skóra bardzo szybko zyskuje równy koloryt i po obrzęku czy siniaku nie ma śladu.

Czego po mezoterapii igłowej nie wolno?

Żeby zabieg mezoterapii przyniósł oczekiwane efekty, należy ściśle przestrzegać zaleceń po zabiegowych. Po mezoterapii igłowej nie wolno wykonywać następujących aktywności:

  • przez 4 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu nie należy się opalać — zarówno na słońcu, jak i w solarium,
  • tydzień po wykonanej mezoterapii igłowej nie wolno korzystać z basenu, sauny, należy unikać intensywnych ćwiczeń, zrezygnować z peelingu i depilacji,
  • przez co najmniej 14 dni nie należy uprawiać sportów zimowych,
  • przez 24 godziny po zabiegu nie spożywać alkoholu.

Skóra po mezoterapii igłowej twarzy i szyi jest bardzo wrażliwa i delikatna. W związku z tym wskazane jest stosowanie kremów z filtrami ochronnymi SPF 30 albo SPF 50. Wskazane jest również stosowanie silnie nawilżających i odżywiających kremów. Pacjentki po zabiegu mezoterapii igłowej twarzy powinny też przez przynajmniej dwa dni nie nakładać makijażu. Planując zabieg mezoterapii igłowej, należy wziąć pod uwagę swoje plany urlopowe. Lepiej unikać wykonywania go bezpośrednio przed wyjazdem w słoneczne kraje.

Mezoterapię igłową przeprowadza się zazwyczaj w kilku seriach. Ilość iniekcji i częstotliwość jest dopasowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta. Wszystko zależne jest od leczonego obszaru, a także efektu, jaki chcemy uzyskać.